Jaką dawkę promieniowania pochłonął organizm?

Witam . Liczę na w miarę szybko i prawdziwa informacje. Proszę mi powiedzieć jakie dawki promieniowania pochłonął moj organizm jeżeli mialam wykonane 2 tk glowy bez kontrastu w odstepie 2 miesiecy. A w grudniu wykonany mr kolana prawego ponieważ mnie bolało i mialam później w tym badaniu jak sie okazało torbiel bakera.dodam że jestem osobą młoda mam 18 lat i bardzo się niepokoje o swoje zdrowie. Proszę mi powiedzieć czy takie badania tk i mr nie kumulują się w ciele i nie powodują żadnych skutków ubocznych . Bardzo się martwię te badania mialam robione w tamtym roku raz w październiku później w grudniu i to glowy i rezonans kolana prawego a teraz w styczniu tego roku poczatkiem stycznia powtórzone mr glowy z kontrastem .musiałam mieć wykonane badania ale teraz się zastanawiam czy nie zrobiłam zle godząc się na wykonanie tych badań. Bylo tak że zaczęło coś mi się dziać z glowa . Coś zaczęło mi w tej glowie strzelać pukać i nie dawało mi to spokoju . Nawet raz myślałam że coś mi w glowie pękło.dlatego te tomografie. No Ale to są objawy z grudnia ubiegłego roku. Zaś w październiku uderzyła się dość średnio w autobusie i glowa mnie parę dni bolała i bolała myślałam że coś mi się nagrzewa w glowie.aj teraz nie wiem sama czy nie zaszkodziła sobie tymi badaniami . No i bym zapomniała że mialam też robiony rtg boczne i spiralne kregoslupa piersiowego . Aj trochę jest tych badań. Proszę niech państwo doradza mi co mam w takiej sytuacji robic gdyz od wczoraj odczuwam w ustach jakiś taki metaliczny posmak i wszystko co zjem to jakoś tak inaczej smakuje A na dodatek ciągle jest mi zimno czuje jak przez moje ciało przechodzą dreszcze jak mnie telepie. A najbardziej wrażliwe na zimno sa moje dłonie i stopy. Ciągle są zimne. A ciepło jest mi ogólnie jak na dworze i w ogóle jest ciepła temperatura,to wtedy jest mi ciepło A tak jak jest chłodno pochmurno to odczuwam właśnie to zimno. Ostatnio zauważyłam u siebie że czuje jakby przez moje nogi A konkretnie od lydek wyżej kolan aż czasem nawet i do posladkow czuje mrowienie ,chłód i ciągnięcia w nogach. A wspominając do tych tk glowy dwóch to wyszło za pierwszym razem mialam stluczony mozg i obity pewnie z tego uderzenia . Zaś za drugim razem też nic poważnego nie wyszło no a ja myślałam że dolega mi coś poważnego z ta glowa zaś rezonans,wyszedł ok no z wyjątkiem że mogę mieć drobna torbielke 4 mm na szyszynce. Aj trochę mialam tych badań i zastanawiam się czy nic mi w nich nie zaszkodziło no zaczynam się od niedawna zle czuc i nie wiem co mi jest . Proszę o radę i pomoc . Czy dawki jakie przyjął moj organizm mi nie zaszkodziły i skąd moze wynikać to moje zle samopoczucie. A i proszę jeszcze mi powiedzieć bo to te mnie zastanawia czy wykonanie niedługo później usg jamy brzusznej i ginekologiczne w odstepie 3 miesiecy od rezonansu glowy nie zaszkodziło mi jeszcze to? Nie wiem co mam robic jestem bezradna zastanawiam się czy dobrze zrobiłam godząc się na te badania i czy nie zaszkodziła sobie nimi. Będę bardzo wdzięczna za wsparcie i pomoc bo jestem na ten moment bezradna.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zadbać o swoje zdrowie i rozważyć w przyszłości wykonywanie badań obrazowych tylko w sytuacjach koniecznych.