Jaka dieta dla 25-latka o wadze 124 kg?

jaka stosować dietę na wadze 124 kg i mam lat 25 i wzrost 176cm

Witam,

żeby ułożyć odpowiednio zbilansowaną dietę dostosowaną, do Pana parametrów niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego. W tym celu zalecam konsultację. Poniżej zamieszczam podstawowe zalecenia.

1. Spożywanie 5 posiłków dziennie (śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu, natomiast kolacja około 2-3 godziny przed snem).
2. Białko pochodzące z produktów mlecznych, (np. jogurt naturalny, ser twarogowy, mleko, kefir) mięsa (chude gatunki mięs np. drób), ryb oraz jaj.
3. Tłuszcze, głownie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega- 3 oraz omega-6), których źródłem są oleje roślinne (spożywane na surowo np. jako dodatek do sałatek) oraz np. pestki dyni, nasiona słonecznika, migdały, orzechy.
4. Węglowodany pochodzące np. z pełnoziarnistego pieczywa, razowej mąki ( np. mąka orkiszowa), brązowego ryżu, pełnoziarnistych makaronów.
5. Spożywanie warzyw oraz owoców, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
6. Wypijanie wody około 1,5- 2 l/ dobę.
7. Aktywność fizyczną !

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec
https://www.facebook.com/FITamina.92