Problem z nadwagą po ciąży

Witam. Mój problem z nadwaga zaczął sie po ciąży. Na dzien dzisiejszy mam 25kg za dużo. Niestety ostatnio głownie siedzę w domu, sprzątam i bawię sie z dzieckiem wiec nie mam czasu na większa aktywność fizyczna. Co powinnam jeść i czy mam szanse przy takim trybie życia chociaż trochę zmniejszyć nadmiar kilogramów? Pozdrawiam

Oczywiście, że nawet przy takim trybie życia odpowiednia dieta pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli chodzi o jedzenie to przede wszystkim częściej i mniejsze posiłki. Przypuszczam, że dziecko ma ustalony tryb z około pięcioma posiłkami. Warto razem z nim zjadać swoje. W odstępie 3-4 godzinnym. Nie wolno zapominać o śniadaniach, najlepiej zjadać je do 2 godzin po przebudzeniu. Ponadto kolacja bez węglowodanów i najlepiej na 3 godziny przed snem. Ponadto do diety trzeba wprowadzić dużo warzyw i owoców najlepiej surowych i ze skórką, dzięki czemu wprowadzimy do organizmu błonnik. Ponadto pieczywo pszenne zamieniamy na pełnoziarniste. Pamiętamy także o kaszach grubych, brązowym ryżu i razowych makaronach. Tłuste mięsa zamieniamy na chude i zamiast smażenia wybieramy duszenie lub pieczenie. I oczywiście zamiast gazowanych słodkich napojów woda mineralna z cytryną, herbata zielona lub ziołowa. W celu przeprowadzenia dokładnej analizy i ułożenia indywidualnej diety zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Witam,

aby można było określić co dokładnie powinna Pani jeść, trzeba zebrać precyzyjny wywiad żywieniowy, dzięki czemu będzie można ustalić zapotrzebowania i ułożyć odpowiednio zbilansowaną dietę.

Zalecam konsultację on-line
https://www.facebook.com/FITamina.92?ref=aymt_homepage_panel

Poniżej zamieszczam podstawowe zalecenia:

1. Spożywanie 5 posiłków dziennie (śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu, natomiast kolacja około 2-3 godziny przed snem).
2. Białko pochodzące z produktów mlecznych, (np. jogurt naturalny, ser twarogowy, mleko, kefir) mięsa (chude gatunki mięs np. drób), ryb oraz jaj.
3. Tłuszcze, głownie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega- 3 oraz omega-6), których źródłem są oleje roślinne (spożywane na surowo np. jako dodatek do sałatek) oraz np. pestki dyni, nasiona słonecznika, migdały, orzechy.
4. Węglowodany pochodzące np. z pełnoziarnistego pieczywa, razowej mąki ( np. mąka orkiszowa), brązowego ryżu, pełnoziarnistych makaronów.
5. Spożywanie warzyw oraz owoców, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
6. Wypijanie wody około 1,5- 2 l/ dobę.
7. Aktywność fizyczną !

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec