Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 156 cm?

Mam 14 lat, 156 cm wzrostu i ważę 55 kg. Czy to dużo? Mnie się wydaje, że tak! Chciałabym schudnąć, ale jak? xd
14 LAT ponad rok temu

Witam,

faktycznie Twoje parametry wagowe są nieznacznie wyższe niż zwyczajowe w tym wieku, ale jest to bardzo niewielka różnica. Takiej ilości nie staraj się zrzucać stosując diety, będzie to bardzo niezdrowe dla Twojego rozwijającego się organizmu, pisałyśmy z koleżankami o tym wielokrotnie. Co równie ważne, bardzo możliwe, że w Twojej sytuacji (młody wiek, nieznaczna nadwyżka kilogramów) podjęcie odchudzania na własną rękę skończy się problemami z wagą za parę lat. Tego z pewnością nie chcesz. Wkraczasz w taki wiek, że Twoje ciało przekształca się w dorosłe (kobiece) i teraz możesz się w nim źle czuć, ale za moment wszystko wróci do normy, a Ty prawdopodobnie 'wystrzelisz' w górę i możesz być jeszcze szczuplejsza niż koleżanki.

Postaraj się dawać z siebie wszystko na lekcjach w-f, korzystaj z pogody i zamiast na kanapie czas spędzaj na rowerze czy basenie, a efekty z pewnością zobaczysz już we wrześniu.

Przeanalizuj jadłospis dostępny na stronie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka i sprawdź, czy jadasz podobne wielkościowo porcje. Zamiast słodyczy i przekąsek typu chipsy wybieraj owoce, jadaj większe porcje surówek na obiad. Takie małe zmiany w jadłospisie dokonują dużych w wyglądzie

Powodzenia
Ula Bieniek