Jaka jest przyczyna podwyższonego ciśnienia w gałkach ocznych?
Dzień dobry, szukamy przyczyny podwyższonego ciśnienia w gałkach ocznych (po serii badań wykl. jaskrę). Okulista zalecił badania tarczycy - powiększ. z jednym guzkiem, ine badania w normie w tym TRab Dzisiaj zrobiłam USG gałek (od kilku lat wydają mi się powiększone i obrzęknięte). Opis - OP na śr. obw. ok. 6 odrywa się wieczko, OL bez trakcji, zwraca uwagę obrzęk mięśni górnego i przyśrod. wym. z foto 5.64mm, 4,57 mm OD, 5,67mm 4.83 OS Czy mam odwiedzić okulistę w trybie pilnym? Co się dzieje

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Wzrost ciśnienia śródgałkowego
Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co wywołuje jego wzrost? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam.oczywiście pogrubiale mięśnie oczne mogą uciskac na gałki oczne. Proponuję dokończyć badania tarczycy. Natomiast kto robił usg nie okulista ? Opis podaje tworzący się otwór w siatkówce PO. Pozdrawiam serdecznie