Jaka jest przyczyna tego osłabienia?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu czuję się słabo, ale to nie jest tak, że występuje to w dzień w dzień.Czasami są takie jakby przerwy.Gdy czuję że zaraz upadnę, to szybko kucam albo schylam głowę aby mi przeszlo.Czasami robi mi się czarno przed oczami, miewam zawroty głowy ( czasami nawet jak leżę), ostatnio pomimo tego że czułam się dobrze zasłabłam,dosłownie to były ułamki sekund totalne zaskoczenie,poleciałam na podloge , czułam jak moje nogi robią się miękkie i nie byłam wstanie dać kroka.Upadlam.Nie wiem czy straciłam przytomność na te ułamki sekund nie umiem na to odpowiedź.Nie wszystko pamiętam z tego zdarzenia.Po tym incydencie musiałam poleżeć bo było mi wciąż słabo.Miewsm też czasami szumy w uszach.A po tym wydarzeniu nawet wchodzenie po schodach było męczące i pojawiały się szumy w uszach.Nigdy nie miałam z tym problemu.Nigdy nie upadłam. To się wydarzyło pierwszy raz.Ale zawsze gdy czułam że mogę polecieć na podłogę reagowałam , kucalam. Schylam głowę, piłam wodę aby chociaż nie upaść gdzie na mieście.W tym przypadku nie mialam takiej możliwości.Upadlam na podłoge bez żadnych ostrzeżeń Bez zawrotów głowy.Czulam tylko przez chwilę jak robi mi się gorąco i jak nogi robią się miękkie , straciłam na chwilę czucie w nogach.Upadlam.Na szczęście upadając zdążyłam się zasłonić aby głowy sobie nie rozbić.To było instynktowne.Gdzie powinnam udać się z takimi objawami? jakie badania wykonać? Co może być tego przyczyną? Do tej pory lekceważyłam te objawy ale gdy upadłam to już nie było śmieszne. Lekceważyłam z tego względu że mam uraz do lekarzy i ilekroć do nich chodzę to czuję się olewana.Chce zmienić lekarza, dlatego tutaj pytam co może z tym zrobić lekarz? Czy mam powody do niepokoju o swoje zdrowie?Proszę o odpowiedź.

Proszę zacząć od wizyty u kardiologa, wykonać EKG i echokardiografię. Bardzo często w taki sposób objawiają się arytmie i wady zastawki aortalnej. Równolegle należy skontaktować się z neurologiem. Omdlenia u młodych pacjentów bardzo często mają charakter wazowagalny.

Z uwagi na ryzyko zespołu podkradania, warto wykonać USG tętnic podobojczykowych, kręgowych i szyjnych.