Napady uczucia osłabienia i omdlenia

mam 21 lat od jakiegoś czasu z niczego robi mi się słabo. Może to być w trakcie zwykłej czynności W jednej chwili robi mi się słabo jakby odeszły ode mnie wszystkie siły, robi mi się "miękko", gorąco, serce szybko bije. Mam wtedy wrażenie jakbym już nigdy nie miała mieć sił i nie wstać z łóżka. Trwa to ok. 30 sekund, ale pozostaje długotrwały lęk po każdorazowym napadzie. Czuję także ucisk w żołądku. Choruję na refluks żołądkowy oraz Helicobacter pylori, jestem już tym zmęczona, proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże somatyczne jak i psychogenne. Somatycznie może być to wynik spadku poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy jak i wielu innych schorzeń. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ oraz wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych.