Jaka jest różnica pomiędzy historiografią bez znieczulenia i w znieczuleniu?

Jaka jest różnica pomiędzy historiografią bez znieczulenia i w znieczuleniu? Pytam o wiarygodność wyniku, inwazyjność oraz powody decydujące o kwalifikowaniu pacjentki do jednego lub drugiego rodzaju zabiegu.(pomijam sytuacje, gdy są medyczne przeciwwskazania do narkozy). Czy zabieg bez narkozy jest bardzo bolesny?

Piotr Pilarski

Historiografia nie jest zabiegiem medycznym a pojęciem z dziedziny historii. Proszę jeszcze raz zadać dokładnie pytanie.

Pozdrawiam.

Witam panią!
Widzę drobną nieścisłość - Historiografia (z gr. Historia + grapho – pisać) – dział piśmiennictwa obejmujący gatunki historyczne. To jest definicja z wikipedii.
Chyba chodziło pani o histeroskopię, czyli zabieg wziernikowania macicy.
Zwykle odbywa się on w krótkim znieczuleniu ogólnym.
Pozdrawiam.