Jaka jest szkodliwość rtg głowy?

Pytanie do radiologa: Jaka jest szkodliwosc rtg glowki, z czym porownac promieniowanie?Jakie jest stezenie w przypadku rtg glowki ,palca i bioder?Czy podczas badania musi byc odziez ochronna?Corka miala badanie (prawie 9 mcy)bez ubrania zabezpieczajacego!( czy wowczas promieniowanie jest wieksze?)jest szczupla bardzo-8 kg i martwie sie o skutki (nowotwory, uszkodzone komorki w przyszlosci i teraz).Jak oczyscic organizm?Jak dzialaja promienie rtg i czy sie cofaja? jak to wyglada z punktu fizyki?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim jaka była przyczyna badania? Jakie dolegliwości? Nie sadze aby pojedyncze zdj rtg miało wpływ na rozwój powikłań które Pani wymieniła