Jaką maścią smarować wargę po urazie?

Dobry wieczór Chciałabym zapytac czym tzn jaką maścią można smarować wargę na wskutek urazu ( odprysk betonu) wcześniej warga była bardzo opuchnięta, sino-czerwona, towarzyszyło temu uczucie zdrętwienia przez jakiś czas teraz drętwienie jest mniejsze, warga była moczona rywanolem, rumiankiem, smarowana maścią z witaminą A i maścią z olejem wiesiołka Linoeparol w celu złagodzenia i zregenerowania uszkodzonego naskórka, obrzęk zszedł, drętwienie się zmniejszyło natomiast rozcięcie jest głębokie i trudno się goi. Chciałabym prosić o poradę czym można smarować by dość głęboko pęknięta warga szybko się zagoiła ? Co zrobić w takim przypadku? Martwi mnie też fakt żeby po tym pęknięciu nie została żadna blizna, zatem proszę również o pomoc co zrobić by zapobiec powstaniu takiej blizny? a jeśli np juz powstanie czym ją można zmniejszyć bądz jak usunąć? Wcześniej wspomniałam, że Warga drętwiała teraz już jest lepiej i jest mniej zdrętwiała, czym to mogło być spowodowane?uszkodzeniem tkanek? Czy potrzebne są jakieś badania by sprawdzić czy tkanki się nie uszkodziły? Jak to drętwienie całkowicie zlikwidować? jest jakiś sposób, maść lek? Za odpowiedz na moje zapytania i pomoc z góry bardzo dziękuję wszystkiego co najlepsze życząc

Jeżeli pęknięcie jest głębokie i się źle goi to możliwe, że ranę trzeba zaopatrzyć chirurgicznie. Proponuję pilną wizytę w poradni chirurgicznej. Pozdrawiam.