Jaką metodę antykoncepcji wybrać na pierwszy raz?

Jesteśmy ze sobą około roku, wspólnie o tym myśleliśmy, rozmawialiśmy i to byłby nasz pierwszy raz, boję się, że mogłoby się to skończyć ciążą, o jakich zabezpieczeniach najlepiej myśleć? Mam się niczego nie bać? Ufam swojemu chłopakowi, a on mi, zapewnia, że nie musimy się z tym śpieszyć itd, mówi, że chciałby, żebym swój pierwszy raz przeżyła wspaniale, dużo rozmawiamy o tym, on nie nalega, co mam myśleć? Dużo to rozważam i czuję, że staję się coraz bardziej gotowa, ale jedynym strachem jest kwestia zabezpieczeń? I ogólnie jak to wszystko będzie wyglądać? Niczego mamy się nie bać? Mamy ponieść się uczuciu, żeby było dobrze? Mogłaby mi pani pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Decyzja o rozpoczęciu życia seksualnego powinna być przemyślana i powinna Pani wiedzieć, że na pewno tego Pani chce. Nie powinna być podejmowana pod naciskiem partnera.
Może Pani wybrać równe formy zabezpieczeń. Mogą to być prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne. Zależy to od indywidualnych preferencji oraz tolerancji poszczególnych metod.

Pozdrawiam