Jaka może być przyczyna pogorszenia się słuchu?

Witam, mam 21 lat. W niedługim czasie zauważyłam duże pogorszenie w słuchu i wzroku, do tego stopnia, że naprawdę przeszkadza mi to w codziennym życiu. Jaki może być powód takiego pogorszenia? Czy przyczyna może znajdować się w głowie? Może to nie mieć żadnego znaczenia ale wspomnę jedynie, że mam bardzo częste i silne bóle głowy, i mam stwierdzonego gruczolaka przysadki (1cm na 1cm). Trochę przeraża mnie szybkość pogorszenia się moich zmysłów. Proszę o pomoc i próbę zrozumienia :) z góry dziękuję

Pogorszenie wzroku - waburzenia w polu widzenia - mogą być objawem gruczolaka przysadki który uciska na skrzyżowanie nerwów wzrokowych. Wskazana konsultacja okulistyczna, badanie pola widzenia, ew. kontrolne MR.