Jaki lekarz i jak leczy ogniska hyperintensywne?

na granicy korowo-podkorowej lewego plata czolowego na poziomie sklepienia komory bocznej oraz na granicy korowo podkorowej lewego plata ciemieniowego na wysokosci trojkata komorowego stwierdza sie dwa drobne ogniska hyperintensywne w obrazach t2 zaleznych i w sek.flair wlk nieprzekraczajace 3 mm o charakterze naczynipochodnym niedokrwiennym jest to wynik mr czy jest to cos powaznego i czy wymaga leczenia jezeli tak to u jakiego lekarza .barbara

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany o charakterze niedokrwiennym czy naczyniopochodnym to tylko efekt zadziałania jakiegoś czynnika sprawczego, nie ma leczenia takich zmian. Są one jedynie sygnałem że występuję prawdopodobnie miażdżyca naczyń mózgowych oraz nadciśnienie tętnicze. Te choroby zaś wymagają już leczenia.

Spokojnie, może to być znalezisko incydentalne, bez znaczenia klinicznego. A coś więcej o chorym , co mu dolega, ile ma lat, jakie objawy, inne badania. Choroba drobnych naczyń też może dać obraz takich ognisk. Można wtedy włączyć suplemenetację z górnej półki np Quinomit oryginalny Profesora Enzmanna , i inne , prosze o kontakt : bajko1@wp.pl