Jaki wpływ na płód ma infekcja intymna mamy?

Witam. Czy pomimo 2 grupy cytologicznej (jeszcze przed zajsciem w ciaze,niestety lekarz przepisywal leki ktore nie pomogly) mozna urodzić zdrowe dziecko? Jaki wpływ na płód ma infekcja intymna mamy. Czy podczas pierwszego trymestru bezpieczne jest przyjmowanie leków ktore miałyby wyleczyc infekcje ? Co niesie wieksze ryzyko- leczenie czy pozostawienie nieleczonej infekcji do ostatniego trymestru? Pozdrawiam

A odkąd to cytologiczna II jest wynikiem nieprawidłowym ? Oczywiście w ciąży (niezależnie od trymestru) leczymy infekcje pochwy i sromu, używamy natomiast leków, które są "bezpieczne". Ale o tym wie każdy ginekolog. Pozdrawiam