Jaki związek między sobą mają zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody i nieżyt żołądka?

W jakiej kolejności pojawiają się choroby? Najpierw jest zapalenie błony śluzowej żołądka, potem wrzody, a potem nieżyt żołądka, czy inaczej? Proszę o dokładną rozpiskę tych 3 chorób, jaki one związek mają ze sobą, która choroba od której powstaje i kolejnością, które są słabsze, a które gorsze.

Nieżyt żołądka a zapalenie błony śluzowej żołądka to te same choroby, tylko różnie nazywane. Najczęściej wrzody żołądka powstają na podłożu stanu zapalnego błony śluzowej czyli nieżytu. Wrzody poprzedzają nadżerki. Czyli w kolejności nasilenia zmian zapalnych można sklasyfikować najpierw nieżyt (zapalenie) potem nadżerki i dopiero najniebezpieczniejsze owrzodzenia.