Nieżyt przewlekły żołądka w wyniku gastroskopii

Witam serdecznie ostatnio przy badaniu gastroskopowe dowiedziałem się ze mam nieżyt przewlekły żołądka .Błona śluzowa żołądka przekrwawiona ,o prawidłowej grubości fałdów .Jeziorko śluzowa mętnawe obfite .Czy to jest choroba żołądka przedrakowa a może zanikowa żołądka . Test HP ujemny

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na przewlekłe zapalenie błony śluzowej. Nie jest to jednak "choroba przedrakowa" ani zanikowa. Proszę udać się do lekarza prowadzącego, który zaleci właściwe leczenie.