Prośba o analizę wyniku gastroskopii dla 36-latki

Dzień dobry. Dzisiaj byłam na gastroskopii i dostałam następujący opis: przełyk i wpust (także w inwersji) bez zmian. Jeziorko śluzowate obfite, przezierne. Błona śluzowa żołądka nieznacznie przekrwiona o prawidłowej grubości fałdów. Odźwiernik szeroki, zniekształcony. Opuszka i początkowy odcinek pętli zstępującej dwunastnicy bez zmian. Dgn: gastritis chronica. Deformatio pyroli. Test na Hp( -) wątpliwy-pacjentka zażywa PPI. Proszę o analizę wyników za co z góry dziękuję. M. Kazimiera.

Witam,
wynik wskazuje na stan zapalny błony śluzowej żoładka (przewlekły)
Nie można było ocenić wyniku testu na obecność bakterii h. pylori ze względu na leki któe Pani przyjmuje (ompeprazol/pantoprazol zapewne)

Nie ma powodow do niepokoju.
Być może należało będzie powtórzyć test ureazowy i badanie, celem włączenia ewentualnego leczenia eradykacyjnego w przypadku pozytywnego testu na obecność bakterii