Jakie jest postępowanie przy tętniaku śledziony?

Czy postępuje się z tętniakiem tętnicy śledzionowej o wymiarach 8 mm na 6 mm? Bo byłam w poradni naczyniowej i nic nie kazali z tym robić. Powiedzieli że mogę iść prywatnie do lekarza i tyle. Czy się powinno to jakoś leczyć, może jakieś badania kontrolne? Dodam że mam 42 lat.

Przy tak niewielkim wymiarze preferuje się obserwację i raczej nie stosuje się leczenia inwazyjnego. Sugeruję wizytę w poradni chirurgii naczyniowej co 12-18 miesięcy.