Jakie mogą być konsekwencje po pominięciu tabletek antydepresyjnych?

Zapomniałam wziąć 3 dni z rzędu tabletek antydepresyjnych. Wyjechałam i nie wzilam ze sobą pralexu. Czy mogę odczuwać jakieś konsekwencje?

Witam! Leków z grupy SSRI nie należy nagle odstawiać, Przerwa w przyjmowaniu ich powyżej trzech dni może spowodować wystąpienie bardzo nieprzyjemnych objawów odstawiennych. Jeżeli to jest możliwe należy te leki odstawiać stopniowo w odpowiednio długim czasie. Powodzenia W. Ł.