Jakie mogą być powody wykonania tracheotomii?

Witam moja babcia jest w ciężkim stanie w szpitalu w tamtym tygodniu zapadła w śpiączkę wczoraj zoztala odlaczona od respiratora bo pani doktor powiedziała że dobrze oddycha sama po czym dzisiaj gdy mama pojechała do szpitala okazało się że babcia miala tracheotomie co mogło spowodować ze zostaly podjete takie kroki oczywiście nie było lekarza żeby się dowiedzieć

Lek. Paweł Szadkowski

Wskazań do wykonania tracheotomii jest bardzo wiele (od stanów nagłych po planowe wykonanie tracheostomii np. do długotrwałej wentylacji) i trudno określić co było powodem wykonania takiego zabiegu u pni babci. Sugeruję uzyskać tę informację od lekarza prowadzącego.