Jakie mogą być skutki picia alkoholu przy żylakach przełyku?

Witam .mój partner ma żylaki przełyku .ostatnio znalazł się w szpitalu ponieważ jeden mu pękł .ma teraz założone tzw.opaski na zylakach ,ale mam podejrzenia że dalej popija .jakie mogą być tego skutki.

Lek. Michał Lenard

Skutkiem może być kolejne pęknięcie żylaków przełyku. Każdy taki incydent wiąże się z krwawieniem do przewodu pokarmowego. Przy intensywnych krwawieniach istnieje ryzyko śmierci. Przy tym schorzeniu picie alkoholu jest zabronione, dodatkowo należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich i przyjmować przepisane leki. Pozdrawiam!