Jakie objawy ciąży powinny już wystąpić?

Witam, 11.09 miałam ostatni stosunek, od tamtej pory wykonałam kilka testów ciążowych (wszystkie negatywne). Do dnia dzisiejszego miałam 4 okresy, ale nadal mam wrażenie jakbym była w ciąży. Miałam w międzyczasie wizytę u ginekologa i miałam robione badanie dopochwowe, które jak myśle wykryłoby ciąże. Dodatkowo lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które biorę już prawie 2 tydzień i dalej mam okres. Od ostatniego zbliżenia minęło już 14 tygodni, wiec pytanie, czy to możliwe ze mogę krwawić po tylu tygodniach, jeśli byłabym w ciąży? Drugie pytanie, jakie są objawy ciąży po 14 tygodniach?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli od ostatniego zbliżenia minęło już 14 tygodni, miesiączkuje Pani, a testy ciążowe dają wynik negatywny, to z pewnością nie jest Pani w ciąży – zwłaszcza, że w międzyczasie była Pani u ginekologa, który niczego nie zauważył.

Krwawienie, którego Pani doświadcza najprawdopodobniej związane jest z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej. W początkowym okresie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych bardzo często zdarzają się nieregularne plamienia bądź krwawienia, które są jednym ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji.

Jeśli byłaby Pani w 14. tygodniu ciąży, to przede wszystkim nie miałaby Pani okresu, a objawy ciąży, takie jak bóle podbrzusza, częste oddawanie moczu, nudności lub wzmożona senność byłyby widoczne.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-miesiaczki-od-stosunku-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/4-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-ciazy-pomimo-trzech-normalnych-miesiaczek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.