Jakie objawy wskazują na ciążę?

Współżyłam z chłopakiem z 8/9dc z zabezpieczeniem teraz dostałam planowaną miesiączke jednak bardzo mnie nie pokoją mnie moje piersi. Stoją mi sutki i ściemniały obwódki wokół nich, wszędzie pisze to są to objawy ciąży. Czy takie objawy wskazują faktycznie na ciąże? dodam, że 3 miesiące temu zakończyłam przyjmowanie tabletek anty po 4 miesiącach.I jeszcze jedno, skoro można miec okres na początku ciąży, a dostałam go po 30dc to możliwa jest w ogóle jest zapłodnienie w 8/9 dc ?

Magdalena StusiĹska

Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę najlepiej wykonać po prostu test ciążowy- rozwieje on wszelkie wątpliwości.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W ciąży miesiączka nie występuje, jednak mogą występować krwawienia z dróg rodnych - pojawienie się krwawienia w czasie ciąży wymaga wówczas konsultacji lekarskiej. Zalecam Pani wykonanie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik testu można otrzymać, gdy test jest wykonywany po ok. 14 dniach od stosunku. W przypadku wątpliwości zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.