Dotykanie się narządami, pojawienie się okresu a ryzyko ciąży

Mam pytanie.Chodzi o to że 14 dc miałam typowe objawy owulacyjne a 17dc uprawialiśmy z chłopakiem pieszczoty, dotykaliśmy się narządami bez zabezpieczenia po wszystkim wytarłam miejsce intymne chusteczką.Okres dostałam w terminie, krew typowo okresowa, co prawda był krótszy i mniej bolesny trwał 3-4 dni a później jeszcze kilka był taki brudny śluz jak zawsze.I teraz znów 14 dc czułam kłucie w jajniku,i wgl jak na owulacje. Nie mam nudności, zachcianek itp.Czy mam powód do zmartwień?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Żadnych. Jeśli jednak Pani zdaniem istnieje prawdopodobieństwo kontaktu preejakulatu/ejakulatu z pochwą, a tym samym transmisji plemników do narządów rodnych, należy wykonać test ciążowy, który rozwieje Pani wątpliwości.