Jakie owoce przy cukrzycy

WITAM. MAM 54 LATA I CUKRZYCĘ TYPU II, BIORĘ LEKI, ALE CUKIER MI SKACZE. ZWŁASZCZA PO OWOCACH. CZY SĄ JAKIEŚ OWOCE, KTÓRE MOGĘ JEŚĆ DO WOLI? POZDRAWIAM.

Witam serdecznie.

Owoce mają wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że szybko podnoszą cukier we krwi. Można je jeść, ale w ograniczonych ilościach przeliczając ilość wymienników węglowodanowych i dostosowując je do swojego zapotrzebowania, innych spożywanych w tym samym czasie produktów oraz rodzaju i dawkowania leków.

Oczywiście, najlepiej jest jeść wszystko, ale w umiarkowanych ilościach.

Jeśli chodzi o rodzaj owoców to odradzałabym owoce bardzo słodkie w smaku, np. banany, a zwiększyła ilość jabłek oraz grejfrutów - te ostatnie mają właściwości obniżania poziomu cukru we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.