Katar po ukąszeniu przez kleszcza

Witam . Moj synus dokladnie tydzien temu zostal ukaszony przez 2kleszcze wyjelam mu drugiego dnia byly martwe i raczej z ich wygladu nie byly nasaczone krwia.martwi mnie to ze minelo 7dni a dzis moj 3letni synek dostal katar .nie wiem co mam robic czy odrazu do szpitala mam jechac ? Boje sie zeby nie zaczynalo sie odkleszczeniowe zap.opon mozgowych.jestem zrozpaczona bardzo sie martwie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę bacznie obserwować Synka. Katar nie jest oznaką boreliozy. Warto zwrócić uwagę czy nie pojawiają się podejrzane zmiany skórne. Oczywiście bezpośrednia konsultacja z lekarzem także jest uzasadniona. Nie należy jednak od razu jechać do szpitala. Lekarz rodzinny w zupełności wystarczy.