Kiedy leczenie psychiatryczne przyniesie efekty?

Biorę asentrę na lekkie OCD i depresje nią spowodowaną i zażywam ten lek 17 dni 2 tabletki i teraz kolejne 5 dni dawkę 2 i 1/3,do tego mam od 5 dni drugi lek: Trittico w dawce 1/3 tabletki,by nie mieć skutków ubocznych i niby nie mam,ale na pewno spałabym do 15...czemu jeszcze nic nie działa?.Idzie się wykończyć w tym stanie,ledwo żyje i już myśle o odebraniu sobie życia.Chciałam pracować,mam marzenia,to się nie da,bo energii mam zero,uśmiechu zero.Chodzę też na akupunkture

Dzień dobry. Jeśli lek nie przynosi spodziewanych skutków warto skontaktować się z lekarzem i przemyśleć zmianę antydepresantu. Czasem rzeczywiście konieczne jest wypróbowanie kilku leków, zanim trafi się na ten właściwy. Jednak najważniejsze to podjęcie równocześnie terapii. Jest to o tyle ważne, ze farmakoterapia przyczyni się tylko do zmniejszenia objawów, nie będzie miała żadnego wpływu na przyczynę pojawienia się depresji. Aby uporać się z przyczyną konieczne jest podjęcie równoczesne psychoterapii. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/