Kiedy można zażyć tabletki z następnego opakowania po odstawieniu tabletek?

Witam, przestałam brać tabletki antykoncepcyjne ponieważ musiałam iść do szpitala. Chciałabym nadal brać tabletki ale nie dostałam okresu, a w ciąży na pewno nie jestem, więc kiedy mogę przyjąć pierwszą tabletkę z opakowania? Czy jest to bez znaczenia kiedy teraz przyjmę tabletkę? Proszę o pomoc .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Przed powrotem do tabletek antykoncepcyjnych należy koniecznie wyjaśnić co jest przyczyną braku miesiączki. Nie wiem w jaki sposób wykluczyła Pani ciążę. Ale przed kolejnym opakowaniem tabletek pewność, że nie jest Pani w ciąży jest niezbędna.

W tej sytuacji powrót do tabletek antykoncepcyjnych powinien się odbyć po konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam