Kiedy najlepiej zacząć brać inne tabletki?

Dzień dobry Kończę brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych limetic. Zostało mi 8 tabletek. W dniu dzisiejszym dostałam miesiączkę, tydzień wcześniej niż powinnam. Chciałabym zmienić tabletki limetic na inne dwuskladnikowe. Kiedy najlepiej zacząć brać inne tabletki? I czy jak będę brała tabletki dwuskladnikowe to następna miesiączkę dostanę dopiero po odstawieniu tabletek na przerwę 7 dniową?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zmieniając tabletki antykoncepcyjne na inne najlepiej jest zakończyć jedno pełne opakowanie. Po zakończeniu i zrobieniu standardowej przerwy należy rozpocząć nowe opakowanie wybranych tabletek.

Możliwe jest również pominięcie przerwy na krwawienie z odstawienia i zastosowania nowych tabletek bezpośrednio po poprzednich. Ważne jest, aby przyjmować tabletki regularnie i nie pomijać żadnej tabletki aktywnej. W ten sposób skuteczność doustnej antykocepcji hormonalnej zostanie zachowana.

Kolejne krwawienie z odstawienia powinno pojawić się podczas następnej siedmiodniowej przerwy. W międzyczasie może również dochodzić do plamień śródcyklicznych, które są jednym ze skutków ubocznych tabletek.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-daylette-na-qlaira, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-daylette-na-belara, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zabezpieczenie-przy-zmianie-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.