Kiedy słychać bicie serca płodu?

Kiedy słychać serduszko? Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi, gdyż bardzo się niepokoję. Byłam na usg w 7 tygodniu ciąży, lekarz stwierdził, że ciąża urosła ale nie słychać jeszcze serca dziecka (w 5 tyg. B-HCG wyniosło 8210,1 zaś w 6 tyg. -21061,7). Na opisie widoczne są następujące skróty: CRL 10,71 mm GA 7w1d+-4d Pctl.1,38* EDD 24.03.2015 Dodam jeszcze, że cykle były dłuższe i trwały ok.32 dni, zaś ostatnia miesiączka była 04.06.2014r. Bardzo proszę o odpowiedz, dziękuję serdecznie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Serce powinno być już dobrze widoczne między 5 a 6 tygodniem ciąży. Jeśli jednak cykle były dłuższe i nieregularne ciąża może być młodsza. Wskazane powtórzenie badania za ok. 1-2 tygodnie.