Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zajdę w ciążę po odstawieniu plastrów?

Witam! Przez 7 lat nieprzerwanie stosowałam głównie plastry, odstawiłam je w listopadzie 2010, niestety do tej pory nie udało mi się zajść w ciążę, pierwszy okres dostałam w styczniu, wszystkie płodne dni wyliczone i nic :( Czy po plastrach będę miała z tym problem, czy to sprawa indywidualna? Proszę o odpowiedź, bardzo mnie to nurtuje, 18 powinnam dostać okres i się na to zapowiada, bo już pobolewa mnie brzuch. Ps. Wspomnę, że na pewno nie przeoczyliśmy dni płodnych :) Dziękuję i pozdrawiam!
ponad rok temu

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Długotrwałe stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie gwarantuje zajścia w ciążę w pierwszym miesiącach ich odstawienia. O ile zaobserwowano zwiększoną częstotliwość zapłodnień w pierwszym miesiącu po odstawieniu tego rodzaju antykoncepcji, to nie jest to efekt gwarantowany.

Sugerowałabym zatem uzbroić się w cierpliwość i nie myśleć na ten temat cały czas. Zapłodnienie jest skomplikowanym procesem, wymagającym wielu sprzyjających czynników. Stała presja i poddenerwowanie na pewno temu nie sprzyja.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy