Kłopoty z oddechem, potrzeba ciągłego wdechu, permanentny lęk, uczucie obręczy na szyi

Witam, chciałabym sie dowiedzieć, czy jesli kardiolog wykluczył choroby serca, to całodniowe, nie mijające w żadnych okolicznościach kłopoty z oddechem, potrzeba ciągłego wdechu, permanentny lęk,uczucie obreczy na szyi powodujący "oczekiwanie" na powrót objawów może być spowodowany chorobą tarczycy lub kręgosłupa

Proponuję wykluczyć przyczyny somatyczne czyli choroby ciała.
Wskazana jest też konsultacja psychiatryczna, opisywane objawy mogą sugerować choroby z kręgu psychiatrycznego np lęk, nerwica, itd... ale o tym zdecyduje specjalista na podstawie dokładnie zebranego wywiadu.