Kłucia i pieczenie serca u 19-latki

od 5 dni czuje dziwne kucia i pieczenia serca robiłam badania i jestOk tylko u kardiologa nie bylam. wczoraj była taka sytuacja ze jadac z rodzicami samochodem czułam jak serce zatrzymalo mi się na 3 sek ( nie mogłam wtedy zlapac pow) przeraziłam się i miałam ciśnienie 125/92 ze strachu cala się trzeslam dziś nie poszlam do sql i mniej więcej o tej samie godzinie co wczoraj zabolało mocno serce od wczoraj ma skoki ciśnieniaDolnego i kujeMnieSerceCo10minICzujeStrach jestem tez nerwowaJakWTymWieku

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić konkretną diagnozę. Ponadto mogą mieć one etiologię zarówno somatyczną jak i psychogenną. Zdecydowanie wskazane jest jednak wykonanie podstawowych badań oraz ewentualnie konsultacja kardiologiczna. Póki co proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania laboratoryjne oraz EKG. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą określić jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.