Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłucia serca przy oddychaniu

Witam Mam 23 lata od pewnego czasu mam problemy z sercem tzn. zdarzają się kłucia przy wdechu jak i normalnie w spoczynku, podwyższony puls zdarzało się nawet w ok 160 uderzeń, studiuję i zdarzało mi się dość często spożywać alkohol i to w znacznych ilościach przez dłuższy okres, w czasie tych dolegliwości dwukrotnie robiłem EKG które nic nie wykazało, oraz morfologie wszystko OK, alkoholu nie pije od ponad miesiąca od tego czasu także biorę magnez i wapń, miewam tez stany lękowe, proszę o radę.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Objawy zawału serca

Zawału serca mogą doświadczyć nie tylko nieznajomi i panie w podeszłym wieku, ale także nasi najbliżsi. Warto wiedzieć, czym objawia się zawał serca, aby nie zbagatelizować jego wystąpienia i odpowiednio szybko zawiadomić pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim powinien Pan udać się do specjalisty kardiologa, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę w kierunku chorób serca. Stany lękowe powiązane z bólem w okolicy przedsercowej oraz wysokie tętno mogą wskazywać na psychogenne podłoże dolegliwości.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Kłucia w klatce piersiowej w okolicy serca nie muszą być spowodowane problemami kardiologicznymi. Umiejscowienie tych dolegliwości często tylko pozornie wskazuje na kardiogenny ich charakter. Nie można jednak wykluczyć na podstawie tak opisywanych objawów ich związku z chorobą serca. Ostry, kłujący, punktowy ból w okolicy serca nie jest typowym bólem ,,wieńcowym’’ , a więc takim który może poprzedzać np. zawał mięśnia sercowego. Może być jednak objawem innych problemów kardiologicznych jak również symptomem nie związanym z chorobą serca. W Pana przypadku możliwe są przyczyny neurogenne i emocjonalne. Żeby to wiarygodnie rozstrzygnąć być może należałoby wykonać tzw. badanie ekg met. Holtera. Najlepiej jednak zgłosić się do lekarza kardiologa, który zadecyduje o ewentualnej diagnostyce..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy