Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłucia serca przy oddychaniu

Witam Mam 23 lata od pewnego czasu mam problemy z sercem tzn. zdarzają się kłucia przy wdechu jak i normalnie w spoczynku, podwyższony puls zdarzało się nawet w ok 160 uderzeń, studiuję i zdarzało mi się dość często spożywać alkohol i to w znacznych ilościach przez dłuższy okres, w czasie tych dolegliwości dwukrotnie robiłem EKG które nic nie wykazało, oraz morfologie wszystko OK, alkoholu nie pije od ponad miesiąca od tego czasu także biorę magnez i wapń, miewam tez stany lękowe, proszę o radę.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Ile papierosów szkodzi?

Palenie papierosów prowadzi do m.in. zawału serca, raka płuc, miażdżycy, udaru mózgu i astmy. Niektórzy, nie chcąc całkiem rezygnować z palenia, zastanawiają się czy istnieje bezpieczna dla zdrowia ilość wypalanych papierosów? Wątpliwości rozwiewa prof. dr hab. Wojciech Drygas.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim powinien Pan udać się do specjalisty kardiologa, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę w kierunku chorób serca. Stany lękowe powiązane z bólem w okolicy przedsercowej oraz wysokie tętno mogą wskazywać na psychogenne podłoże dolegliwości.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Kłucia w klatce piersiowej w okolicy serca nie muszą być spowodowane problemami kardiologicznymi. Umiejscowienie tych dolegliwości często tylko pozornie wskazuje na kardiogenny ich charakter. Nie można jednak wykluczyć na podstawie tak opisywanych objawów ich związku z chorobą serca. Ostry, kłujący, punktowy ból w okolicy serca nie jest typowym bólem ,,wieńcowym’’ , a więc takim który może poprzedzać np. zawał mięśnia sercowego. Może być jednak objawem innych problemów kardiologicznych jak również symptomem nie związanym z chorobą serca. W Pana przypadku możliwe są przyczyny neurogenne i emocjonalne. Żeby to wiarygodnie rozstrzygnąć być może należałoby wykonać tzw. badanie ekg met. Holtera. Najlepiej jednak zgłosić się do lekarza kardiologa, który zadecyduje o ewentualnej diagnostyce..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy