Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłucie w boku po zawale serca

cztery miesiące temu przeszłam zawał. dlaczego kuje mi w lewym boku ? czy to tak ma być ?
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie przeciwkrzepliwe po wszczepieniu sztucznej zastawki serca

Pacjent, któremu wszczepiono zastawkę powinien poddać się leczeniu przeciwkrzpilwemu. Chcesz wiedzieć więcej na temat? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisany przez Panią objaw bez wątpienia nie ma charakteru fizjologicznego. Może mieć on jednak bardzo różne pochodzenie - może być to zarówno nerwoból jak i ból wynikający z patologii układu krążenia (powikłanie zawału). Sugeruję zatem konsultację kardiologiczną - być może wskazane będzie wykonanie badań dodatkowych (ECHO serca).

0

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej opisywane jako kłucia zwykle nie mają związku z tzw. problemami wieńcowymi , których pacjenci najbardziej się obawiają i które mogą poprzedzać np. zawał mięśnia sercowego. Nie można jednak wykluczyć na podstawie opisywanych objawów kardiogennego charakteru tych dolegliwości. Mogą być one związane z chorobą serca jak również z niekardiologicznymi przyczynami. Wyjaśnienie tego na podstawie wyłącznie opisywanych dolegliwości jest niemożliwe. W Pani przypadku niewątpliwie konieczna jest wizyta u lekarza kardiologa..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy