Kłucie w boku brzucha w 27 tygodniu ciąży

jestem w 27 tygodniu ciąży od jakiś 3 godzin kłuje mnie z boku brzucha tak jakbym miała kolkę. Czy powinnam się martwić o dziecko czy mu nic nie dolega

witam, oczywiście pytanie bardziej do ginekologa, ale z tzw.internistycznego punktu widzenia, to mogą być np.nasilone ruchy dziecka, kolka nerkowa, żółciowa, dobrze byłoby, żeby ktoś Panią zbadał, może to nic takiego, ale w ciąży odpowiadamy zawsze za dwie osoby i dmuchamy na zimne ;) oczywiście może Pani spróbować zażyć no-spe jeśli Pani ma- działa rozkurczowo, ale jednak nie lekceważyłabym dolegliwości, zwłaszcza, że przed nami kilka dni wolnych i trudniej będzie dostać się gdzieś na kontrolę..

Dziecku zapewne nic nie dolega. Jeśli objawy nie ustąpia, powinna Pani zgłosić się do lekarza lub na szpitalny oddział ratunkowy celem wykonania pilnego usg.