Kłucie w jajnikach i bolesność piersi

Tydzień przerwy21.09,krwawienie26.09.30.09 stosunek przerywany,1raz nie we mnie i od razu 2raz. w ten dzień brałam 1-sza tab. jak zawsze 21h.zapomniałam 2 tabl,wzięłam nast.dnia o 7h czyli spóźniłam się o 10h.koniec krwawienia 2dni po ominiętej tabl.mija 10dzień,od 3dni czuję stałe ciągnięcie i kłucie w jajnikach nawet jak chodzę,jest mi niedobrze. Piersi nie bolą są "ciężkie". czy pominięcie 2 tabletki o 10h może skończyć się ciążą. mam też żółte plamy na bieliźnie. nie za wcześnie na objawy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome i wynika tylko z faktu, że tabletki antykoncepcyjne nie mają 100% skuteczności. Proszę bowiem pamiętać, że bezpieczne opóźnienie może wynosić do 12 h - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos Pani objawów to bez wątpienia nie mają one związku z ciążą. Żółte plamy na bieliźnie wymagają jednak konsultacji specjalisty ginekologa - może być to bowiem objaw infekcji.