Kłujący ból pod pachą promieniujący do żeber

Witam Moj maz 46 lat,wyjechal na tour de france na pare dni. Podczas drogi zaczelo jego bardzo bolesnie kluc w okolicach lewej pachy-promieniujac do zeber. Prosze napisac czy to jest bardzo niebezpieczne,jak mozna zlagodzic bol na czas powrotu (bedzie tam okolo 4 dni). Jest osoba otyla,ma cukrzyce i nadcisnienie,tabletki bierze regularnie. Bardzo prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Za mało informacji, nie jestem w stanie bez podstawowych informacji i badania pacjenta okreslić co to może być, ale u osoby z wieloma czynnikami ryzyka chorób serca i w taką pogodę suerowałbym w pierwszej kolejności wykluczyć przyczyny sercowe. Wymaga to pilnej!!! wizyty u lekarza!