Konieczność częstych wizyt w toalecie w sytuacjach stresowych

nerwica jelit ? Za każdym razem z sytuacji nerwowej muszę iść do toalety nawet ok 10 razy dziennie nacisk jest tak silny że nie można wytrzymać badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości a po wypruznieniu dalej jest nacisk ciężko z tym funkcjonować bo nawet nie można gdzieś wyjść bo w każdej chwili muszę iść do toalety a diagnoza lekarzy zawsze ja sama ibs i ręce rozkładają

Dzień dobry,
W stanach napięcia emocjonalnego mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu pokarmowego, jeśli takie sytuacje zdarzają się często, a badania nie potwierdzają nieprawidłowości może to świadczyć o nerwicy żołądkowo-jelitowej. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie.