Konsekwencja pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, od niedawna przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Mywy. Ostatnio zapomniałam zażyć tabletek i byłam zmuszona wziąć 2 naraz (z soboty i niedzieli). Jedna tabletka i tak została (z piątku). Czy są tego jakieś konsekwencje?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli nie przyjęła Pani 2 tabletek , nie może Pani liczyć na pełną skuteczność antykoncepcji. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek, by nie zaburzyć cyklu płciowego i miesiączka wystąpiła w odpowiednim czasie. Powinna Pani stosować dodatkową antykoncepcję w tym cyklu. Pozdrawiam.