Kość krzyżowa w ustawieniu poziomym sacrum acutum

TK KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO Witam i proszę o opisanie mojego badania. Kość krzyżowa w ustawieniu poziomym sacrum acutum. W trzonie L1 po stronie lewej naczyniak wielkości 29x25mm, pozostałe trzony z rozrzedzoną strukturą kostną, bez innej patologii. Zaostrzenia zwyrodnieniowe widoczne na przednich krawędziach trzonów wielopoziomowo. Przestrzeń międzytrzonowa L3/L4 delikatnie zwężona. Wyrostki kolczyste L3, L4, L5 stykają się ze sobą z zeszlifowaniem krawędzi. Na wysokości L5/S1 wypuklina grzbieto

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Zmiany te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.