Krew w stoluc u dziecka a laktuloza

Witam serdecznie,21 miesięczną córka ,która ma duże problemy z wypróżnianiem się.Aktualnie dostaje laktuloze.Stolec dziecka często jest z domieszką świeżej krwi.Jest zbity bobkowaty albo mieszany.Zmieniłam dziecku diete.Córka nie lubi jeść surowych warzyw.Dostaje owoce zawsze rano.Mam takie pytanie jak długo można stosować laktuloze i czy to ma jakis wpływ znaczący na organizm.Jej dieta rano płatki potem kanapka i owoce ,jogurt,zupa ,kolacja kaszka przenna.Obecnie czekam na wyniki badań kału.

myśle że powinna się pani zgłosić z dzieckiem do gastrologa dziecięcego. Trzeba zrobić USG brzucha ewentualnie inne badania diagnostyczne . W diecie proszę stosować dużo gotowanych suszonych śliwek, jabłek, moreli, gotowana kapustkę . Unikać bananów, ryżu, surowych jabłek.