Krosty i opuchnięcie po zażyciu witaminy B

Proszę powiedzieć, dzisiaj o godz.11nastej podałam chłopakowi witaminę B compositum,dostał jasnych krost na rękach,następnie spuchły mu usta,teraz ma wysypkę również na brzuchu i nogach-są opuchnięte ( i twarz), on nie chce jechać na pogotowie,uparł się i nic go nie przekonuje,czy możliwe że witamina B aż tak uczula? Proszę o odpowiedź jak temu zaradzić,martwię się.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie jest to możliwe, że przyczyną uczulenia jest witamina B. Niewykluczone są jednak także inne przyczyny. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się z partnerem do lekarza!