Krwawienia między miesiączkami a mięśniaki

Witam. Ponad miesiąc temu zgłosiłam się do ginekologa z powodu krwawień między miesiączkami. Pierwsza wizyta : endometrium 12 mm, kilka dni po miesiączce, odbicia scha mogące sugerowć powstawanie męsniaków Postanowilam po miesiącu udać sie do innego lekarza , endometrium ma już 15 mm, dodatkowo pojawił się polip ok 18 mm Co może być przyczyną tak szybkiego rozrostu śluzówki macicy? Mam 27 lat, dotąd nie rodziłam.

Piotr Pilarski

Jest to prawidłowa grubość. W ciągu cyklu grubość endometrium się zwiększa a następnie endometrium się złuszcza w czasie okresu. Przyrost jest naturalny.

Pozdrawiam.