Dlaczego mam te krwawienia między miesiączkami?

Witam, zanim umówię się do lekarza, chciałabym uzyskać jakkolwiek podpowiedź, co może być nie tak. Otóż od jakiegoś czasu zmagam się z problemami hormonalnymi, tak bynajmniej mi się wydaje, krwawię między okresem, co wcześniej nie miało miejsca. Okres mam regularny, oprócz silnego bólu, który towarzyszy mi już od początku, nie dzieje się nic specjalnego. Czytałam ze w czasie dni płodnych może pojawić się plamienie, lecz u mnie nie trwa to 2/3 dni, aktualnie ciągnie się to tydzień. Badania tarczycy mam w porządku, ale dodatkowy problem to ogromna retencja wody oraz tycie mimo aktywnego trybu życia i pilnowania diety. Nie wiem co robić totalnie rozkładam ręce, bardzo proszę o jakaś podpowiedz co może być nie tak.
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienia między miesiączkami mogą mieć wiele różnych przyczyn. Nadżerka szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki macicy, zespół policystycznych jajników, choroby weneryczne, polipy szyjki macicy lub endometrium czy też torbiele to tylko niektóre z nich.

Aby określić, jaka jest przyczyna krwawień międzymiesiączkowych u Pani, konieczne jest badanie ginekologiczne oraz badania hormonalne. Proszę zapisać się na wizytę do ginekologa, który rozpocznie diagnostykę w kierunku krwawień między okresami, bolesnych miesiączek oraz przybierania na wadze. Bardzo możliwe, że te wszystkie objawy się ze sobą łączą.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-krwawienie-miedzy-miesiaczkami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dosc-znaczne-krwawienia-miedzy-miesiaczkami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-miedzy-miesiaczkami-jest-normalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.