Krwiaki na rękach i nogach po koronarografii

Witam, moja 90 letnia mama jest po 3 koronografiach ostatnie byla w kwietniu od jakiegos czasu na rekach pojawiaja sie male i duze granatowe krwiaki ,mowi ze nigdy sie nie uderzyla ani nie ucisnela teraz pojawil sie na nodze -co powinnismy zrobic i jak leczyc bo cala reka wyglada jak po ciezkim wypadku. Po jakims czasie znikaja ale najpierw robia sie takie chropow

Najprawdopodobniej Pani mama przyjmuje leki hamujące krzepliwość krwi i stąd częściej i łatwiej pojawiają się siniaki, nawet bez urazu. Ze względu na wiek być może istnieje konieczność korekcji dawki leków. Jeżeli problem będzie się nasilał, proponuję konsultację u prowadzącego Mamę kardiologa.