Którego terminu porodu powinniśmy się trzymać?

Witam proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to męczy cesarke mam planowana na 5 maj 2019 . Ostatni okres 8 sierpień 2018 cykle co 29 dni . Bywały dłuższe co 32 dni ale 2 razy do roku .jak występował dłuższy cykl to następny był krótszy. W lipcu miałam ten dłuższy nie wiem czy to ma jakies znaczenie . Byłam u lekarza w 7 tyg wyznaczył termin na 21 maj 2019 w 10 tyg na 23 maj . Poszłam do innego lekarza kilka dni później w 10 tyg i 5 dni tak jakby wynikało z badań poprzedniego lekarza A obecny lekarz stwierdził że ciąża jest starsza i że jestem w 12 tyg zrobił badania prenatalne i termin wyznaczył na 13 maja 2019 pokrywajcacy sie z terminem z om Chciała bym się dowiedzieć czy którego terminu powinniśmy się trzymać czy tego z obecnego ginekologa czy z tego poprzedniego by dziecko nie zostało za wcześnie "wyjęte". Dodam że ten pierwszy lekarz miał dużo starszy sprzęt niż obecny nawet po zdjęciach usg widziałam plame A u obecnego lekarza kryształt dzidziusia .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Termin porodu wyznaczany jest w oparciu o datę początku ostatniej miesiączki. Jeśli cięcie cesarskie będzie wykonywane wtedy, gdy ciąża będzie donoszona to tydzień, lub dwa, nie stanowią specjalnej różnicy dla dziecka.