Łagodny guz na nadnerczu

Witam! Mam guza na nadnerczu 8x5 podobno nie jest zlosliwy. jestem po 60 tce i otyla. Jak bardzo mam sie bac. Czy tej wielkosci guz to pilna sprawa czy moge jeszcze troche poczekac. Zabieg ma byc w Katowicach. Prosze o odpowiedz. Dziekuje

Guz jest bardzo duży. Dokładnie nie wiadomo czy guz rzeczywiście jest łagodny bez badania histopatologicznego (samo TK czy rezonans magnetyczny tylko mogą sugerował łagodność guza). Aby określić dokładnie czym jest guz czy zmianą łagodną czy złośliwą trzeba go usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu. Guz nadnercza o wielkości 8 cm w 60% według literatury może być złośliwy. Dlatego radzę według ustalonego terminu poddać się operacji.