Laparoskopowe wycinanie zrostów pooperacyjnych w jelicie grubym

Witam, moj maz mial wczoraj laparoskopowe wycinanie zrostow pooperacyjnych w jelicie grubym. Dodam, ze odbylo sie to w UK. Pozwolono mu zjesc posilek wieczorem po zabiegu, a wnocy maz odczuwal silne bole brzucha..Czy zbyt wczesnie podany posilek nie wywola zadnych komplikacji? Lekarz powiedzial, ze musimy czekac, az maz sie wyprozni I wtedy wszystko powinno wrocic do normy, ale ja strasznie sie martwie..

Lek. Krzysztof Szmyt

Po operacjach w wyniku manipulacji narządami jamy brzusznej mogą pojawić się dolegliwości bólowe i przejściowe zatrzymanie stolca, zazwyczaj mijające kilka dni po operacji.