Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie przepukliny krążka międzykręgowego z impresją na worek oponowy

Witam, miałem dzis robiony MR wykryto u mnie " prezpukline krążka mk z impresją na worek oponowy, ze spłyceniem prawego zachyłka bocznego, bez impresji na korzenie nerwowe. Czy w wyniku tego badania bede musiał operacyjnie leczyć tą przepukline? I czy bede mógł wykonywać zawód maszynisty? Prosze powiedzieć jakie jest leczenie tego schorzenia. Z góry dziękuję za odpowiedz:)
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Z opisu wynika, że leczenie operacyjne w tym momencie nie jest konieczne. Kręgosłup wymaga jednak porządnej rehabilitacji by nie doszło do pogłębiania się zmian.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety